رئيس اداره آزمايشگاه کنترل غذا و دارو:

حدود پنج هزار آزمون بر روی نمونه‌های دریافتی انجام شده است

انتشار محتوا: ۳۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۲:۳۷:۴۰ بعد از ظهر
رئيس اداره آزمايشگاه کنترل غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: در سال 1401 تعداد چهار هزار و 950 آزمون بر روی نمونه‌های دریافت شده در این آزمایشگاه انجام شده است.
mohammadzade

به گزارش وب‌دا، دكتر مرتضي محمدزاده مقدم با بیان اینکه این آزمون‌ها شامل آزمون‌های شیمی، میکروبی و آنالیز دستگاهی بوده است، گفت: این آزمون ها بر روی 825 نمونه دریافت شده انجام شده است.
وی، آزمایشگاه کنترل غذا و دارو را تنها آزمایشگاه مرجع کنترل کیفی مواد غذایی در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی گناباد عنوان و اظهار کرد: به این آژمایشگاه که شامل بخش‌های اداری، تحویل نمونه، شیمی، میکروبی و آنالیز دستگاهی است، نمونه‌های مختلفی از سطح تولید و توزیع ارسال می‌شود.
دكتر محمدزاده مقدم تصریح کرد: تفاوت آزمایشگاه کنترل غذا و دارو با آزمایشگاه‌های تشخیص طبی که با کیت‌های آزمایشگاهی انجام می‌شود، زمان‌بر بودن انجام آزمایش‌ها است.
وی بررسی 280 پرونده از کارخانه‌ها و کارگاه های مواد غذایی و آرایشی و بهداشتی جهت صدور و تمدید پروانه‌های بهداشتی را از دیگراقدامات انجام شده در سال گذشته بیان کرد و افزود: بازدید حضوری از آزمایشگاه کارخانه‌های مواد غذایی، خرید تجهیزات و مواد مصرفی مورد نیاز و انجام کالیبراسیون میانی و خارجی تجهیزات آزمایشگاهی را از دیگر اقدامات انجام شده است. 
دكتر محمدزاده مقدم خاطرنشان کرد: همچنین در این آزمایشگاه شش طرح پژوهشی انجام و نتیجه آنها در قالب 12 مقاله علمی و پژوهشی در مجلات معتبر داخلی و خارجی چاپ شد.
 

طراحی و پشتیبانی: پورتال زینوپارس