خرید تجهیزات مورد نیاز آزمایشگاه کنترل مواد غذایی معاونت غذا و دارو

انتشار محتوا: ۲۷ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۱:۰۰ قبل از ظهر


معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گناباد از خرید تجهیزات جدید مورد نیاز آزمایشگاه کنترل مواد غذایی از محل اعتبارات معاونت غذا و دارو این دانشگاه در سه ماهه اول سال 94 خبر داد.


 


به گزارش وب‌دا، معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گناباد با اشاره به اهداف سازمان غذا و دارو و مبحث ایمنی و سلامت غذا گفت: معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گناباد، از ابتدای امسال با خرید تجهیزات مورد نیاز آزمایشگاه از محل اعتبارات این معاونت، اقدام به بهینه سازی و ارتقاء تجهیزات آزمایشگاه نموده است .
 
دکتر مهدی کریمی نوقابی افزود: این تجهیزات شامل الایزا ریدر، انکوباتور CO2، دو دستگاه هات پلیت مگنت دار و ست کامل منیفولد به همراه پمپ خلاء است که با اعتبار حدود یک میلیارد ریال خریداری، و برای تکمیل برخی از تجهیزات وابسته آن نیز اقدامات لازم انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: از تجهیزات فوق در انجام تست های سریع مانند تشخیص انواع آفلاتوکسین ها، آنتی بیوتیک ها، هیستامین ها و... ایجاد شرایط اتمسفری و دمایی لازم آزمایشگاهی، شفاف سازی محیط های کشت میکروبی، جداسازی رنگهای مصنوعی با استفاده از ستونهای پلی آمید و برخی آزمایش های بخش شیمی همچون اندازه گیری اسیدیته روغن با اتانل داغ، آزمایشات قند قبل از اینورت و بعد از اینورت به روش فهلینگ استفاده می شود.


 

طراحی و پشتیبانی: پورتال زینوپارس